Carret

AFA "La Farigola de Vallcarca" Tel. 93 213 88 02|ampafarigola@ampafarigola.cat

La importància de llegir contes a casa

Com tots sabeu, la nostra escola és gran defensora de fomentar la lectura entre els seus alumnes, per això, cada matí es dedica una estona a que els nens i nenes triïn els contes i llibres que vulguin i dediquin una estona a fullejar-los i llegir-los.

La nostra escola és Escola Literària i per això, entre d’altres coses, celebra un Sant Jordi tan especial, on es conviden a il·lustradors, conta-contes, etc., i tot esdevé un espai on els nens i nenes poden repartir-se per tot arreu endinsant-se en aquest màgic món que és la lectura.

Però és important que des de casa es continuï amb aquest àmbit. Us deixem un interessant article publicat al Critatures del Diari Ara, on es parla d’això:

By | 2017-11-12T11:52:13+00:00 novembre 10th, 2017|Sense categoria|Comentaris tancats a La importància de llegir contes a casa